Існує розходження серед металорукавів різних виробників? Якщо так, то в чому воно полягає? Порівняння основних характеристик металорукава, що реалізується в Україні.
З початком осіннього будівельного сезону актуальним
стає питання проведення внутрішніх робіт. До них
відноситься і прокладка системкабельных трас. Під ТМ "СКаТ" споживачам пропонується вся гама продукції для прокладання кабельних трас.Це кабельні лотки металеві оцинковані, металорукав. З їх допомогою можна здійснити прокладання кабельної траси будь-якого рівня складності з урахуванням коштів, виділених під її створення.
Чим же вона відрізняється від аналогів, присутніх на українському ринку? Кабельні лотки з оцинкованої сталі висотою 35-100 мм і шириною 50-600 мм при довжині 3 м легше існуючих аналогів, що істотно полегшує монтаж. Це досягається за рахунок використання більш тонкого металу при незмінній корисного навантаження. На бічних стінках і в кутах конструкція лотка посилена за рахунок додаткових ребер жорсткості, так званих "зигів", а так само на дні лотка поперечні отвори виконані з формуванням на товщину металу. Це забезпечує найкраще поєднання "жорсткість - місткість - вага"порівняно з іншими виробниками. Повністю комплектується аксесуарами для організації траси еквідистантно будь-якої поверхні, на якій вони розташовані.
Металорукав виготовляється зі сталевої оцинкованої або нержавіючої сталі. З бавовняним, термостійким ущільненням або без нього. Діаметрами 3,8-100 мм. Пора нам придивитися уважніше до цього виробу. Виробниче підприємство "Укрметаллорукав" випустило свою першу продукцію в 1998 році. За минулі роки воно завоювало собі репутацію виробника високоякісної продукції, за деякими параметрами не має аналогів у країнах ближнього зарубіжжя, надійного постачальника і стабільного партнера. Що ж це таке якість? Адже для сторони, що продає - це відповідність його продукції вимогам нормативно-технічної документації. А для покупця - це відповідність продукції, що купується умов споживання. Сьогодні практично всі провідні електротехнічні оператори українського ринку працюють з продукцією, яку випускає підприємство. Всім відомі три палітурних кільця з літерами "В", "М" і "Н". Саме його виробнича база і послужила стартовою площадкою для торгової марки "СКаТ".
Недосвідченому покупцеві може здатися, що весь металорукав, представлений на ринку, однаковий. При більш докладному розгляді, з'ясовується, що це не так. Основне призначення металорукава - захист кабельної траси від механічних пошкоджень і негативного впливу навколишнього середовища, а так само створення захисного екрана від електро - і радіоперешкод. Розглянемо ці чинники детальніше. По-перше, при виготовленні металорукава кожен виробник використовує сталеву стрічку різної товщини (ГОСТ 530-81). Наприклад, стрічка турецького і російського металорукава тонше в 1,6 рази ніж та, яку використовує "Укрметаллорукав". По-друге, обладнання для створення геометрії профілю той же різне. Спеціалізовані технічний та інструментальний відділи виробничого підприємства "Укрметаллорукав" розробляють і виготовляють для власного виробництва прецизійний інструмент. Якщо розглянути два профілі (рис. 1) - "УМР" (б) та інших виробників (а), відразу впадає в очі на верхньому ескізі не паралельність поздовжньої осі металорукава зовнішніх полиць і не перпендикулярність внутрішнього і зовнішнього буртів. Кожен, навіть без спеціальних знань опору матеріалів, з упевненістю скаже, що верхній профіль більшою мірою схильний до руйнування витків - металорукав розпускається. По-третє, різниця у міжвиткових зазорах.
Сукупність цих трьох факторів і визначає величину розривного зусилля. У цьому компоненті перевагу металорукава "УМР" над аналогами становить 1,4-2,25 рази. А це і є гарантія надійності при монтажі і експлуатації. Для проведення монтажних робіт велике значення має найменший радіус вигину. Це і об'їзд колон, виступів, западин. За цим показником існуючі аналоги поступаються металлорукаву "УМР" дуже суттєво. В процесі експлуатації істотне значення набуває корозійний захист сталевої стрічки (ГОСТ 15150-69), з якої він виготовлений.
Сьогодні використовується кілька варіантів захисту. Лудіння, цинкування, хромування і фосфатування. Найбільш оптимальним варіантом захисту є покриття цинком, т. к. при дрібних дефектах покриття цинк утворює зі сталлю гальванічну пару. В ній кородує покриття, а не основний метал. До того ж, інші покриття мають значно нижчу мікротвердість. Олов'яних покриття пошкоджується в процесі
монтажу, а інші два - ще при намотуванні. Необхідно згадати, що олов'яних покриття при температурах нижче +13 Із стає крихким і може обсипатися. Оцинковка те ж буває різною. Більшість оцинкованих металорукавів виготовляються з готового оцинкованого рулону. У процесі розпуску рулону на стрічку кромка залишається без захисту. Металорукав "УМР" виробляють з сталевої стрічки, яка цинку після різання рулону. Тобто стрічка повністю, включаючи кромку, оцинкована. Робити висновки Вам, який з рукавів буде служити довше. Адже, до всього, зруйновані ділянки можуть пошкодити і сам кабель. Додатковим захистом, яка починає працювати першої, виступає спеціальна змазка металорукава виробництва "УМР". Вона наноситься на його поверхню ще в процесі навивання для виключення пошкодження оцинковки. Сьогоднішній склад мастила розроблений фахівцями "Укрметаллорукава" з урахуванням цих побажань і продовжує удосконалюватися. Для запобігання потрапляння пилу всередину рукава застосовується ущільнення (ГОСТ 14254-80). Воно буває двох видів - бавовняну і термостійке (азбестовий шнур). Останнім витримує температуру до 300 ос. Наявність ущільнення ще не є гарантією не проникнення пилу всередину рукава. Для того що б воно виконувало свою функцію, замок металорукава повинен бути расперт. Порівняйте два рукава (рис. 2, б - виробництва "УМР") і зробіть висновки самі. Від себе лише додамо, що у верхньому варіанті часто зустрічається і випадання нитки із замку.
При багаторазових значних перепадах температури від "+" до "-" і навпаки руйнується оболонка кабелю. Пил, сама по собі, є провідником. Як наслідок, не виключено замикання, що спричиняє за собою вихід проводки з ладу. До того ж пил буде перешкоджати відведення тепла від поверхні кабелю, а далі - перегрів, замикання і результат аналогічний попередньому. Для захисту проводки від агресивних середовищ підприємство "Укрметаллорукав" виготовляє металорукав з нержавіючої сталі. Він, а так само металорукав діаметром 3,8 і 6 мм є візитною карткою підприємства. Вони показують рівень культури виробництва, технологій, можливостей обладнання і людей, які на ньому працюють. Деякі оператори ринку стверджують, що металорукав вже давно віджив своє. І його необхідно замінити іншими видами продукції, наприклад, гофротрубою. Так, дійсно, вона дешевша. А сьогодні це дуже важливий фактор. Але ж вони мають зовсім різні місця застосування. Давайте, порівняємо наскільки факторів. Металорукав стійкий до ультрафіолетового випромінювання, а гофра - ні. Отже, використовувати на вулиці не можна. Металорукав повністю негорючий.А гофра? Тобто в місцях з високим ступенем пожежної небезпеки її застосовувати не можна. У рукави більш висока ступінь стійкості до зминання, ударів (виробничі приміщення). Він виключає пошкодження проводки гризунами (всілякі сховища). Нержавіючий металорукав захищає від хімічно активних елементів (шкідливі виробництва, агресивні середовища - наприклад, вологий морський клімат). Сюди ж додамо - екранування. А ось всередині приміщень можна обійтися і гофротрубою. Так що, вони ще довго будуть доповнювати один одного у головної мети - захисту кабельної траси.
Кожен на своєму місці.
- Краще антикорозійне покриття. Тільки факти.Системи на основі металевих кабельних лотків ТМ SCaT випускаються в трьох видах антикорозійної обробки: гаряче цинкування методом Сендзіміра, гаряче цинкування методом Сендзіміра з порошковим лакофарбовим покриттям і гаряче цинкування метод